خود ارزیابی!

سلام

ترم 1هم تمام شد!  شاگردهای امسال هم خیلی بچه های خوبی هستند هر سال فکر می کنم بچه های امسال ازپارسال دوست داشتنی ترند. نمی دانم چرا؟ ولی شاگردهای امسالم انصا فا دوست داشتنی هستند. شاید  هم من، کم کم بیشتر یاد می گیرم که با بچه های این گروه سنی با مصائب ومشکلات عدیده ی پیش دانشگاهی چطور باید کنار بیام .

قبلا بیشتر از روش های فعال ومبتنی بر آی تی استفاده می کردم وحالا کم تر شایداگر بخواهم روش تدریسم را در این7-6 سال اخیر ارزیابی کنم سال به سال میزان استفاده ی مستقیم من از  اینترنت  کم تر شده است.

  سال های اول بچه ها را بیشتر وادار می کردم سراغ اینترنت بروند ،وبلاگ بسازند یا بعضی مطالب را انجا پی گیری کنند؛ اما شرایط خاص پیش دانشگاهی  ووقت اندک دانش آموزان این فرصت را به آن ها نمی داد به تدریج در این سال های اخیر تجربه به من نشان داده است  که از بچه ها تقاضای مستقیم برای استفاده از اینتر نت نکنم  ولی خودم در تدریس، از مطالب به روز ومتنوع وحتما کاربردی  استفاده می کنم .به نظرم کلاس از قبل بهتر شده است حتی آن هایی که در حال دست وپا زدن در گرداب تست وکلاس خصوصی و…هستن هم مجالی می یابند که از زاویه ای دیگر به نکات درسی نگاه کنند.وحالاوقتی  به بحث های چند سال پیش  در مورد  مدارس هوشمند وروش های مبتنی برITدر همین وبلاگ بر می گردم حر فهای دوست عزیزم خانم گلزاری را بیشتر از قبل حس می کنم که می گفت اون چیزی که مهمه کیفیت آموزشه نه ابزار اون !و اینکه لزوما تدریس مبتنی بر ای تی بازده بیشتری از تدریس به روش سخنرانی ندارد. اون اوایل هیجان من برای غوطه ور شدن وشاید شنا کردن در دنیای ICTخیلی زیاد بود وحالا کم کم متعادل تر شده ام.به نظرم درصدی از آن آرزوها محقق شده است .اما  خیلی چیزها هم نشد، آنچه باید می شد. در واقع فرهنگ ما در استفاده ما از این ابزار خیلی موثر بوده وباز هم مثل همیشه درگیر تظاهر وشعار شده ایم.

یکی از زمینه هایی که آن روزها خیلی برای من جالب بود بحث گروه های اینترنتی وکار گروهی بود که حداقل من در این زمینه پیشرفتی ندیدم .

گرچه در سیستم آموزش وپرورش موفق به استفاده چندانی از آن چیزهایی که دوست داشتم پیدا نکرده ام اما  در این سال ها سعی کردم با استفاده از  ابزار مختلف بر روی فرزندانم کار آموزشی را تجربه کنم از آموزش رنگها وصدای حیوانات  و..برای پسرک کوچکم تا آموزش ریاضی و مفاهیم علوم تجربی برای پسر بزرگترم ، گاهی از بازیهای آموزشی سایتهای خارجی مثل bbc، ictgame ،up to ten وخیلی سایتهای دیگر استفاده کرده ام وگاهی هم مجبور شده ام خودم بر روی پاور پوینت با استفاده از عکس وتصویر چیزهایی بسازم.باز هم معتقدم یکی از پازل های گمشده در  ICT  کار گروهی است.همچنان که کلاس خصوصی جذابیت  وکارآیی کلاس عمومی را ندارد یکی جذابیت های مهم ict هم تقویت جمع گرایی وکار جمعی است.

دوست دارم باز هم در این مورد صحبت کنم وبشنوم اما ترجیح می دم قبل از اینکه این مطلب هم مثل همه ی مطالب قبلی پیش نویس شده آرشیو شود پست کنم.

 

 

 

 

 

/ 6 نظر / 9 بازدید
سالار

سلام و درود به تو دوست عزیز هیچ فکر میکردی به این زودی سایتت بازدید کننده داشته باشه ولی من اومدم و دلم می خواد دوستامم بیان اگر لطف کنی لینک منو تو سایتت بزاری بهت قول میدم زود لینکتو به سایتم اضافه کنم حالا اگر لطف کنی ممنون میشم http://linkche.persianblog.ir لینک بازی شکوفه جان منتظرما راستی نظرتم در مورد سایت ما بگو در ضمن اگه همراه ایمیل آدرس سایتت رو هم برام بزاری ممنون میشم

غزه

زنان‌وبلاگ‌نويس ايراني بـه سران‏عرب روسري‌ دادند http://www.rajanews.com/detail.asp?id=22558

محسن

سلام وبلاگت واقعا عاليه به منم سربزن بهترين کيلاگر دنيا با قابليت اتصال به سيستم قرباني بهترين سي دي هک در ايران کلاسهاي فوق العاده ويژوال بيسيک از مبتدي تا حرفه اي برنامه تبليغ در بلاگفا و 100 ها برنامه تووووپ ديگر همگي در www.m0rtalKombat.com www.MortalKombat.ir با قراردادن لينک باکس ما در وبلاگ خود و سپس ثبت لينک خود آمار وبلاگ خودتون رو 10 برابر کنيد www.Padash.Mihanblog.com

دوست

مطالب جالبی گذاشتی در وبلاگت.از وبلاگ من هم دیدن کن.موفق باشی.[گل]

دوست

مطالب جالبی گذاشتی در وبلاگت.از وبلاگ من هم دیدن کن.موفق باشی.[گل]

يكي از شاگردهاي بارسال

سلام،فقط ميخواستم ازتون تشكر كنم،كاش ميشد حضورا تشكر كنم اما.....[گل][گل]