معرفی خدا!

سلام

 چند روز پیش ذهنم درگیر این سوال شده بود که،بچه ها از خدا چه تصویری در ذهنشون دارن؟.برای جواب دادن به این سوال به خاطرات کودکی خودم برگشتم شاید اولین باری که با نگاه عاشقانه به خدا نگاه کردم تابستان بعد از دوم ابتدایی بود.کلاس قرآن خانم حقیقی در کانون پرورشی فکری کودکان ونوجوانان هنوز به وضوح فضای کلاس در ذهنم هست!

معلم ما کلاس را اینجوری شروع کرد :بچه ها آیا بین شما کسی هست که از خدا نترسه؟ تقریبا همه جواب دادند :نه ما از خدا می ترسیم.خانم معلم گفت:ولی من از خدا نمی ترسم. بچه ها مگه شما نمی گید خدا مهر بونه؟ از همه ی مهر بونتره... پس چرا ازش بترسیم ؟کسی که مهربون و بخشنده است که ترس نداره ویه عالمه حرف دیگه .....ن نوع نگاه برای من خیلی جدید ودوست داشتنی بود خیلی زیاد! اونقدر که خدای خطرنک و وحشتناکی را که با کوچکترین خطایی دشمنش محسوب می شدم ومنو توی آتیش جهنم می سوزانیدتبدیل شد به یه دوست مهربون خیلی بزرگ که اونقدر بخشنده است که اصلا نمی تونستم تصور کنم که منو اذیت کنه.معلم ما کلاس را با یه سوال خوب شروع کرده بود ذهن بچه هاخیلی درگیر شده بود شاید اگه نوع دیگه ای مطلب را می گفت ما خیلی توجه نمی کردیم واینقدر موثر نبود.از اون خانم مربی کانون پرورشی هیچ اطلاعی ندارم ولی با تمام وجود ازش متشکرم برای معرفی خدا به من!!!!!!!!!!

در هر حال روز معلم را پیشاپیش به همه معلمان بزرگ این دیار به ویژه معلمان عزیز خودم تبریک می گویم.

/ 8 نظر / 16 بازدید
gharibeye2

سلام. کاش خدا همیشه چشم راستش رو به ما بندازه. کاش خدا قهر نکنه. کاش همیشه مهربون باشه!!

سلام من یادم نیست اولین نفر کی بود که خدا را به من معرفی کرد ولی یادم است 5 -6 ساله بودم که با خدا قرار دوستی کذاشتم بعد که بزرک شدم فهمیدم من کجا و دوستی با خدا کجا ابراهیم کجا ومن کجا[گل][گل]

ندا

روزت مبارک خانوم معلم نمونه. پارسال روی دسته گلی که برای یکی از استادهام برده بودم نوشتم: "معلمی هنری است که هر معلمی ندارد". (با عرض شرمندگی و پوزش خدمت بعضی از معلمان عزیز!) ولی یه معلم هنرمند برای همیشه یادش و آموزه‌هاش و دست کم رسوبات و تاثیر اندیشه‌ش و نگاه‌ش با آدم می‌مونه؛ ذره ای شک ندارم.

عبدالحمید پهلوزاده

سلام خانم راستگو خوب هستید خانم معلم ؟ ظاهرا روز معلم هست ، به رسم ادب این روز رو به شما تبریک میگم. موفق باشید

كرام الديني

در آموزش علوم به اين مي‌گويند: engage يعني قبل از هر چيز توجه دانش‌آموزان را به موضوع جلب كنيد. من فكر مي‌كنم تصور هر فرد از خدا با ديگران فرق دارد و مخصوص خود اوست. روز معلم را به تو معلم خوب، كوشا و پويا تبريك مي‌گويم و موفقيت و شادي‌ات را آرزومندم.

نعمتی

سلام آبجی.چطورید.امسال باز هم اومدیم شیراز و شما بازهم در رفتید...!!![چشمک] بعد ازمدتها دوباره شروع کردم که تصمیم بگیرم که اراده کنم بنویسم!!! دعام کنید..

رجبي

رو معلم را به شما و همه معلمان عزيز تبريك عرض مي نمايم

امین

سلام . داشتم دنبال مطلبی می گشتم که به این مطلب رسیدم و خندیدم خواستم لینکش را واسه تو هم بگذارم به همین خاطر اومدم به وبلاگت . مطلبت را هم خوندم جالب بود !!! http://weblog.alvanweb.com/2006/03/24/break-up-with-her-fiance-and-report-it-on-mozilla-bugs/