2007 Ig Nobel

 

سلام!

امسال برنده ی جایزه ی Igنوبل 2007 خانمی به نام Mayu Yamamoto از مزکز بین المللی پزشکی ژاپن بود، جالبه که بدونید این جایزه را برای توسعه وابداع روشی برای استخراج وانیلین(عطر وطعم وانیل) از مدفوع گاو دریافت کرد.

 

 جالب اینجاست که در مراسمی که برای بزرگداشت از برندگان نوبل توسط دانشگاه هاروارد گرفته شده بود به احترام یاماموتو بستنی محلی با عطر وطعم جدیدیاما موتو سرو شده بود.(لابد گاوشم محلی بوده دیگه......)

اینم عکس خانم یاماموتو با جایزه اش

isgegnk91051007091139photo03.jpg

 

 

A52829.jpg

Igنوبل در واقع تقلید طنز آلودی از جایزه نوبل است که هر ساله در اوایل اکتبر همراه با اعلام جوایز نوبل به عده ای از افرادی که پژوهش های عجیب خنده دار ودر عین حال جالب انجام داده باشندجایزه داده می شود.ضمنا این موضوع باید تفکربرانگیز نیز باشد

 

"first make people laugh, and then make them think."

 

شاید این که از منفور ترین وبی ارزشترین ماده ی ممکن بشه عصاره ی معطر وخوش طعمی چون وانیل بدست آورددر عین خنده دار بودن تفکر براانگیز نیز هست.شما چی فکر می کنید؟

 

راستی این برنامه توسط مجله ی طنز*AIRبر گزار می شود.برندگان این جایزه همراه با برنگان واقعی نوبل جوایز خود را در مراسم باشکوهی که در دانشگاه هاروارد برگزار می شود در یافت می کنند.

 

Annals of Improbable Research*

منبع:

http://www.webelements.com/nexus/node/1250

http://en.wikipedia.org/wiki/Ig_Nobel_Prize

/ 4 نظر / 19 بازدید
مريم حدادپور

سلام عليکم بنده حدادپور مديری دبيرستان آيت اللهی جهرم هستم. از آنجا که رشته ی اصلی ام شيمی است و علاقمند به دريافت آخرين مطالب در اين رشته به همين لحاظ به طور اتفاقی به وبلاگ شما سر زدم که مطالب جالب و خواندنی در آن بود و اين نشان از زحمات و تلاش های حضرتعالی است. می خواستم از شما کسب اجازه کنيم با ذکر منبع از مطالب خوب شما برای بچه های مدرسه استفاده کنيم. آيا اجازه می‌فرماييد؟ باز هم از آشنايی با شما خرسندم. با تشکر حدادپور

زهرا کريمي

سلام خانم راستگو مثل هميشه جالب بود در ضمن بعضی مطالب از توی ورد خوب کپی نمی شه وسطش جام می اندازه يا واکنشهای شيميايی اصلا کپی نمی شه بايد چه کار کنيم ؟ ممنون

ندا

خیلی جالب بود! ولی داشتم فکر می کردم طفلک اونایی که تو مراسم اهدای جوایز بودن! من اگه بودم خیلی تو خوردن اون بستنی به رودربایستی میفتادم!!!